Topkapı Trafik Eğitim Parkı

trafik eğitim parkı Ne : Trafik eğitimi
Nerede : Maltepe Mahallesi Osmanlı Evleri Sok.
Topkapı – İstanbul
Ne Zaman : Randevu için Tel: 0 (212) 612 24 74
Süre : 1 saat 30 dk.
Web : Lütfen tıklayın
Facebook
tkmcocuk@ibb.gov.tr
Açıklama : Topkapı’da 6.500 m²’lik bir alan içerisinde, 9-14 yaş çocuklar için, içinde eğitim pisti, trafik işaretleri, sinyalizasyonları, bisiklet yolları, yaya geçitleri, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, eğitim sınıfları, hastane, alışveriş merkezi, okul binaları ve eğitim laboratuarları bulunan bir trafik eğitim parkı mevcut.
Çocukların trafik bilgi ve becerilerinin artırılması ve trafik kurallarına uymanın davranış haline getirilmesi amacıyla kurulan park engelli çocukların da yararlanabileceği şekilde düşünülmüş.
40 dk’ya yakın teorik eğitimden sonra mevcut akülü araçlar ile trafik parkı içinde uygulamalı eğitimler veriliyor. Hava koşullarının parkın kullanımına uygun olmadığı dönemlerde öğrencilerin eğitimleri eğitim laboratuarlarında 3 adet trafik simülasyon modülü, 1 adet yaya simülatörü ve 1 adet bisiklet simülatörü sayesinde yapılabilmekte.
Okullara ücretsiz olarak verilen trafik eğitimine rezervasyon almak koşulu ile minimum 6’şar kişilik guruplar halinde ücretsiz olarak da katılınabiliyor.

 

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

TAKVİM

TAKİP EDİN

Facebook Twitter Pinterest Rss

REKLAM